Amdement: Gebruikers te gast


19 maart 2025

Voorstel 

We stellen voor om het ontwerpbesluit over Beleidskader en Gelders Programma Recreatie en Toerisme met nummer PS-2024-nummer als volgt aan te passen: 

Punt 2 van het ontwerpbesluit als volgt te wijzigen: 

Gebruikers centraal. De behoeften en verwachtingen van zowel inwoners als bezoekers staan centraal in onze strategie. Door samen te werken met recreatieve en toeristische ondernemers en partners, zorgen we ervoor dat het aanbod relevant is voor beide groepen.”  

vervangen door  

Gebruikers te gast. De behoeften en verwachtingen van zowel inwoners als bezoekers zijn in onze strategie in balans met de lokale natuur en leefbaarheid. Door samen te werken met recreatieve en toeristische ondernemers en partners zorgen we voor een aanbod dat deze balans respecteert. 

Toelichting 

Voor een goede balans tussen recreatie en toerisme enerzijds en de lokale leefbaarheid anderzijds is het van belang dat recreatieve verwachtingen en behoeften worden afgestemd op wat de lokale natuur en leefbaarheid aankunnen. Op sommige hotspots in Gelderland, zoals op de Posbank/de Veluwezoom en bij de Gouden Ham in Maasbommel, zien we dat deze balans doorslaat ten koste van de lokale leefbaarheid en de natuur. Met dit amendement willen de indieners deze disbalans tegengaan en voorkomen. 


Status

Verworpen

Voor

Tegen

Lees onze andere moties

Amendement: Recreatie en toerisme met aandacht voor brede welvaart

Lees verder

Amendement Natuur aan tafel bij overleg over recreatie en toerisme

Lees verder

Help mee aan een betere wereld

    Word lid Doneer